Es brāļa roku tevīm stiepju.

Kāds vārds Lemberga aizstāvībai.

Autors: TR Notārs (kurš gan cits?)
Palaists: 11/12/2012, Blogger.com„Ne dēls, ne meita, ne vēl jo vairāk znots nav mani ģimenes locekļi.”

Lemberga kungs
par nodevējiem.


Dievs mans liecinieks, neesmu Lemberga kunga elektorālais subjekts.

Ja jūs pajautātu tam pašam Dievam, viņš jums apstiprinātu arī, ka jau sen klusībā esmu kārojis uzrakstīt indīgu rakstu par Latvijas politikas fenomenu - Lemberga kungu, taču mūždien mani kavēja cunftes brālība, ar to domājot mūsu kopējo piederību jokdaru klanam. Tik vien tās atšķirības, ka es aprobežojos ar rakstīšanu, bet viņš ir populārs runājošā žanra komiķis. Vārna vārnai... Ko nu vārnas! Pret mani viņš ir kā klints pret zvirbuli – es pat nespētu to pārlidot, lai apķēzītu no gaisa.

Un pat, ja es to varētu... Lemberga kunga advokāti... Kā saka Āfrikā: „bēgt no ziloņa nav negods”. Jūs taču saprotiet.

Bet nu viss pēkšņi ir mainījies. Esmu uzzinājis stindzinošus faktus, kas liek pavisam citā gaismā uzlūkot šo brīnumaino un bezgala skumjo personību. Jā, skumjo! Pavei: visi tie cilvēki, ko mēs parasti saucam par saviem tuvajiem, mīļajiem, piederīgajiem, t.i. par ģimeni, ir pametuši šo lielisko cilvēku! Vēl ļaunāk – pievākuši viņa sūrā valsts izlaupītāja amatpersonas darbā iekrātos miljonus un tad atstājuši vienu, vecu, slimu un neaizsargātu asinskāro prokuratūras hiēnu ķetnās. Un vēl tie nenovīdīgie žurnālisti, negodprātīgie biznesa partneri un vienkārši skauģi... Vai jūs maz esiet padomājuši, kādam spiedienam pakļauts trauslais vīriņš? Bet no viņa pie tam tiek sagaidīts bruģis, puķu dobes un totēmgovis. Un, protams, vismaz viens svaigs joks karu nedēļu.

Un neviens... Neviens, pat viņa kvēlākie stērbeles bučotāji, nav sev pajautājis, ko tas no Lemberga kunga prasa. Neviens nav viņu silti apkampis, ievīstījis vecā šallē un painteresējies, klau Aivar, vai tev nav par smagu nasta, vai nejūties vientuļš, vai skumjas nesaēd tavu smalko dvēseli? Vai tev nesalst? Nē, visi tik bļauj: „Naudu, bruģi, svaigus jokus!”. Necilvēki!

Bet es viņu redzu tādu, kāds viņš patiesībā ir – līdzīgs klaunam Krastijam Simpsonu multenē, kad tas raudādams stāv lietū viens un tautiešu atstumts, apjaušot skarbo īstenību: „Es domāju, ka esmu vecs sevi ienīstošs ebrejs, bet izrādās – vienkārši parasts antisemīts.”

Tādēļ šajā uzpūtīgas labestības un humānas komercijas gadalaikā, kad ikkatrs ir aicināts no dvēseles pieputējušiem kaktiem izrakņāt sirdsapziņas šķembas un labas gribas vēl nesatrūdējušās paliekas, es asarainām acīm stiepju draudzības roku Lemberga kungam un aicinu būt man par brāli.

Aivar, es būšu tava ģimene, tavs balsts un biedrs. Sagaidīsim kopā pasaules galu, iedziedāsim Ziemsvētkus, iedzersim Jaungadu un sadalīsim ienākumus no tev it kā nepiederošajiem uzņēmumiem! Kā brāļi. Kā ģimene.

Tā, lūk! Jo-ho-ho-hō! Un skauģi lai paliek pie ratiem spaidīt reņģu acis.

P.S. Respektējot advokātus, juristus un tamlīdzīgus pārdota goda un nodzertas cieņas bruņiniekus, personas kodi un citi būtiski rekvizīti tiek izlaisti. Piesargāties no Leprekona arī nav negods.

Lasi jaunumus, komentē, uzdodi kašķīgus jautājumus, ierosini un lamā!
TR Notārs šad un tad pačivina, ja twitter.com strādā:Lasāmviela.
Lekcijas par biznesu.
Antitraktāts "Valsts".
Blogi un pastāsti ar kontekstu.
Apsēstā prāta laboratorija.
Neaizmirsti apmeklēt okulistu!