Lielais Pēteris.

Stāsts bez īpaša konteksta. I.

Autors: TR Notārs (kurš gan cits?)
Īpaša pateicība par komatiem u.c. uzlabojumiem: Vārdotājai
Palaists: 31/03/2014,
Blogger.comPašvaldības policijas administratīvā pārkāpuma protokolā Nr.▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ fiksēts gadījums — pilsonis Pēteris Lielais, p.k. ▓▓▓▓▓▓–▓▓▓▓▓, būdams alkohola reibumā, sabojājis Narvessen kiosku. No paša Lielā kunga paskaidrojuma izriet, ka nelaimīgā būdele gadījusies starp tramvaja pieturu un Pēteri brīdī, kad tas lūkojis noķert jau aizejošo sabiedriskā transporta līdzekli. Kiosks nošļuka no pamatiem, bet Pēteris, to nepamanījis, turpināja ceļu un vārda tiešā nozīmē noķēra tramvaju aiz astes, noraujot tā aizmugurējo daļu no sliedēm, kas tad arī bijis par iemeslu policijas izsaukšanai un tālākajām administratīvajām darbībām. Lielā kungs skaudri nožēlojot notikušo un soloties turpmāk būt uzmanīgāks.

Izrādot labo gribu, viņš vēl pirms policijas ierašanās uzstūma nošļukušo kiosku atpakaļ uz pamatiem un solījās vēlāk atgriezties ar instrumentiem un piestiprināt kārtīgi, lai vējš neaizpūš. Ar dažu garāmgājēju morālu atbalstu arī tramvajs tika sakārtots braukšanai. Par laimi, daudz tā darba nebija, jo pakaļējie riteņi bija vien izlekuši no gropes, paliekot uz sliedēm. Pietika ar vienu Pētera pleca triecienu ieskrējienā, lai viss nokārtotos godam. Diemžēl no trieciena kaut kas vagona ritošajā daļā izļurkājās, tādēļ nācās saukt Rīgas Satiksmes remontbrigādi.

Gaidot brigādi, Pēteris (jāteic, viņš patiesi bija ražens vīrs un jau kopš bērnības tika dēvēts par Lielo Pēteri; tas bija retais gadījums, kad iesauka sakrīt ar vārdu) sniedza paskaidrojumus policistam, arī pamatīga izmēra vīram, kas tomēr uz Pētera fona izskatījās visai nenozīmīgs.

Radās neliela ķibele ar protokola parakstīšanu, proti, Lielā Pētera neveiklie pirksti sašķaidīja policista pildspalvu gabalos. Mēģinot kritienā notvert pildspalvas atliekas, likuma sargs palaida vējā protokolu. Pēteris futbola vārtsarga cienīgā lēcienā metās pēc plandošajiem papīriem, un gals bija klāt arī tiem. Sakodis zobus, policists ķērās pie dokumenta jaunas, papildinātas versijas sastādīšanas, bet personisko vainu pārdzīvojošais pārkāpējs bikli mīņājās, cenzdamies vairs neko vērtīgu nesabojāt.

Pa tam aiz cietušā tramvaja sastājās vēl divi sastāvi, apkārt vazājās neapmierināti pasažieri, uzdodami muļķīgus jautājumus, un Lielais Pēteris pūlējās cik jaudas uz tiem godīgi atbildēt, nokaitējot vispārējo psiholoģisko klimatu vēl vairāk. Daudziem bija iebildumi, ka tāda lamzaka dēļ liegta iespēja izmantot sabiedrisko transportu, tāpat visus interesēja jautājums: kas atmaksās pārtrauktā brauciena biļetes cenu? Kāds sīks, tumsnējs vīriņš ar cietiem vaibstiem un nemodernām brillēm pārliecināti norādīja uz Pēteri, skaļi paziņojot, ka tieši tas (kā notikuma vaininieks) nes atbildību civiltiesiskā kārtā.

Klātesošajiem šāds risinājums bija pa prātam, jo maz kurš ticēja Rīgas Satiksmes spējai un labajai gribai kompensēt zaudējumus, tādēļ visi gaidoši blisināja naudaskāras acis Pētera virzienā, un tas, pareizi sapratis sabiedrības spiediena vektoru, devās pie tuvumā esošā bankomāta.

Šī stāsta pilna un rediģēta versija nu pieder apgādam "Zvaigzne ABC".
Sīkāki paskaidrojumi šeit

Lasi jaunumus, komentē, uzdodi kašķīgus jautājumus, ierosini un lamā!
TR Notārs šad un tad pačivina, ja twitter.com strādā:Lasāmviela.
Lekcijas par biznesu.
Antitraktāts "Valsts".
Blogi un pastāsti ar kontekstu.
Apsēstā prāta laboratorija.
Neaizmirsti apmeklēt okulistu!