Rinda.

Kurš saplēsa burciņu?

Autors: TR Notārs (kurš gan cits?)
Palaists: 22/08/2014, Blogger.comĀbols, veicis elegantu loku pa ballistisko trajektoriju, nokrita pie kases „mēles” gala atdures. Viņam sekoja pārējie brāļi āboli, tenterēdami kā rollingstouni kalnu nogruvumā pa „mēles” slīpo daļu. Banāniem izdevās „dablkorks” par kādu Šons Vaits pusi dzīves atdotu. Alus pudele, šķiet, bija iedomājusies, ka ir helikoptera rotors, un tikai mīkstais banānu spilvens saglabāja tās strukturālo integritāti.

Kasiere bija neomā.

- Varbūt jūs varētu mierīgāk? – nervozi jautāja pircējs, kura pirkums pamazām tika pielāgots tūlītējai izmešanai atkritumos.

Ludmila, tante gados un miesās, pacēla ledainas Sniegbaltītes acis un, nenovēršot skatienu no trauksmes cēlāja, aizlidināja pa gaisu smagu rupjmaizes klaipu. Banāni pārvērtās biezenī. Optimists teiktu, ka tiem tika pievienota vērtība, taču pircēja seja liecināja par ciešanām un zaudējuma sajūtu.

Lidoja sviesta brikete, desas luņķis un beigās arī biezpiena iepakojums, kas no pārciestā stresa palaida sūkalu tērcīti. Ak, nē! Un tad nāca kārta vārītajām bietēm tradicionāli trauslā vakuuma iepakojumā, ko nekavējoties caurdūra maizes kules metāliskā skaviņa.

Nozieguma vieta iekrāsojās ļaunu vēstošā karmīna tonī. Dilles pa virsu.

Divus kilogramus kartupeļu viņa bija pataupījusi saldajam. Klients izmisīgi lūkoja pārtvert šo „beibi-nuku” lidojumā, taču kļūdījās un lādiņš veiksmīgi nosedza posta ieleju.

Displejs parādīja skaitli.

Klients nopūtās, izraka no kabatas divdesmitnieku un sniedza kasierei. Tā nicīgi grozīja galvu un rādīja ar pirkstu uz paliktni. Nebūs te nekādas ņemšanas no rokas rokā!

- Precīzi ir? – viņa jautāja, nepieskardamās naudai.
- Nav.

Tagad nopūtās kasiere, brīdi pavandījās pa kases nodalījumiem, aizcirta šaufeli un, pagrābusi ķetnā banknoti, slāja prom.

Jauna, lietišķi ģērbta sieviete tieši aiz cietēja muguras kļuva knosīga.

- Vai tad ar karti nevarējāt norēķināties? – viņa nervozi jautāja.
- Man tur nav naudas, - uzrunātais vainīgi noburkšķēja pār plecu.
- Ak tā, - sievietes balsī ieskanējās apsūdzoša stīga, - kabatā ir, bet uz kartes nav? Tad jau aplokšņu algu saņemat, nodokļus nemaksājat un vēl aizkavējat visu rindu. Apriebušies šitie liekēži, kaut nu ātrāk jūs VIDs visus izķertu, tad vismaz būtu miers.

Vīrietis neatbildēja uz provokāciju un iestājās smagnējs miers.

Atgriezās kasiere, iebūkšķēja krēslā; viņas sauja vēl arvien žņaudza nelaimīgo banknoti.

- Neizdevās samainīt? – līdzjūtīgi jautāja skaidrās naudas nīdēja.
- Kas jums vaig?
- Nē, neko, - mulsi taisnojās sieviete, - tikai skatos, jums neizdevās samainīt naudu. Tā ir, - viņa pacentās sataisīt bargu skatienu vīrieša virzienā, - kad visādi te vazājas ar savu noziedzīgi nopelnīto naudu.
- Es tualetē biju, - lielā tante visai vienaldzīgi komentēja situāciju un ķērās pie sīknaudas kombinēšanas alķīmijas.

Uz paliktņa nograbēja metāla ripuļu birums; pa virsu uzčaukstēja savērpies čeks. Kasiere steigšus sāka pīpināt valstiski domājošās pircējas ekoloģisko produktu kolekciju.

Pirmais klients turpināja skaitīt saņemto naudu. Izdarījis to vienreiz, papurināja galvu, ieskatījās čekā un sāka visu no sākuma. Tikmēr pār viņa pirkumu auga izsmalcinātu „bioproduktu” kultūrslānis, un jaunā sieviete iecirta vīrieša sānā iepirkumu ratiņu priekšgala režģi.

- Esiet tik laipns un atbrīvojiet eju! – viņa pavēlēja ierēdnieciskā pārākumā.
- Te pietrūkst divdesmit četri santīmi, - vīrietis, ignorējot uzbrukumu no flanga, pastiepa naudas plaukstu uz kasieres pusi.

Tukla roķele nevērīgi aizslidināja kaudzes virzienā īpaši gādīgi iznēsātās „Zemnieku olas”.

- Kas tur nav? – viņa bija lakoniska.
- Redziet, - vīrietis guldīja uz paliktņa monētu pa monētai, - pietrūkst divdesmit četri centi.

Kasiere truli blenza uz ripuļiem.

Šī stāsta pilna un rediģēta versija nu pieder apgādam "Zvaigzne ABC".
Sīkāki paskaidrojumi šeit

Lasi jaunumus, komentē, uzdodi kašķīgus jautājumus, ierosini un lamā!
TR Notārs šad un tad pačivina, ja twitter.com strādā:Lasāmviela.
Lekcijas par biznesu.
Antitraktāts "Valsts".
Blogi un pastāsti ar kontekstu.
Apsēstā prāta laboratorija.
Neaizmirsti apmeklēt okulistu!